Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: poniedziałek: 9:00 - 15:00; wt.- pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Pluszowy miś ma ponad 100 lat

Pluszowy miś ma ponad 100 lat28 listopada maluchy z grupy niebieskiej z Przedszkola nr 12 przybyły dziś do biblioteki by świętować dzień pluszowego misia. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych zadaniach plastycznych, ruchowych i na spostrzegawczość. Największą radość sprawiło dzieciom przyczepianie misiowi noska z zamkniętymi oczami oraz zabawa w poszukiwanie zaginionego misia.

Dzieci miały okazje poznać imiona najsłynniejszych książkowych i filmowych misiów przy zadaniu z układaniem misiowych puzzli.

Pluszowy miś liczy ponad 100 lat mimo to wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Ten pluszak stał się inspiracja dla wielu pisarzy. Powstało mnóstwo książek, opowiadań, bajek i wierszy, których głównym bohaterem jest miś.