Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: poniedziałek: 9:00 - 15:00; wt.- pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

O skarbach i górnikach

O skarbach i górnikach1 grudnia w MBP zjawili się uczniowie z dwóch stalowowolskich szkół na zajęciach poświęconych górnikom i skarbom ziemi. Barbórka to tradycyjne święto górników. Obchodzone 4 grudnia bardzo uroczyście, przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi, którzy wydobywają surowce. W kopalniach pod ziemią, na powierzchni, w kopalniach odkrywkowych i otworowych.

Mimo wprowadzenia i wykorzystywania nowoczesnych maszyn i urządzeń, praca wymaga siły, dobrego zdrowia i odwagi. Dzień Górnika to okazja aby docenić i uhonorować górniczy trud. W galowych mundurach, ze sztandarami w towarzystwie orkiestr odbywają się pochody, spotkania, koncerty. Uczniowie klasy III G z PSP nr 7 dowiedzieli się na czym polega trudna praca górników i o tym jak oni świętują. Po części informacyjnej, na zakończenie wykonali zadania tematyczne.

Z kolei czym są bogactwa naturalne, jak powstały i do czego są wykorzystywane. Jakie maszyny i urządzenia służą do ich wydobycia. Jakie są rodzaje kopalń - to temat pogadanki z prezentacją multimedialną dla klasy III C z PSP nr 3. Uczniowie po zapoznaniu się z tematem obejrzeli próbki rud, miedzi, żelaza, kawałki wapieni, bazaltu kwarcu, krzemienia, kryształki gipsu, bryłki soli, węgla oraz minerały krzemu. Odpowiedzieli na pytania tematyczne i rozwiązali zadania.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech