Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: poniedziałek: 9:00 - 15:00; wt.- pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Poznali skarby ziemi

Poznali skarby ziemi7 grudnia w MBP na zajęciach zjawili się uczniowie 3 d z PSP nr 7. Młodzież dowiedziała się co służy do ogrzewania budynków, jakie surowce wykorzystywane są do budowy i pracy samochodów, samolotów, maszyn, komputerów i innych urządzeń. Które służą do produkcji farb, leków i ubrania.

Nie sposób wymienić wszystkich zastosowań bogactw naturalnych, wydobywanych przez człowieka. Dzieci obejrzały zdjęcia maszyn pracujących w kopalniach. Dodatkową atrakcją było oglądanie bryłek węgla, kwarcu, bazaltu, siarki, pirytu, krzemienia, gipsu, marmuru, rudy miedzi, rudy żelaza i innych. A na zakończenie zadania sprawdzające co z prezentowanego tematu zapamiętały.

{gallery}bg/2017/grudzien/07skarby{gallery}