Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: poniedziałek: 9:00 - 15:00; wt.- pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

O świętach z przedszkolakami

O świętach z przedszkolakami12 grudnia dzieci z Przedszkola nr 12 wysłuchały w MBP pogadanki na temat zwyczajów bożonarodzeniowych. Pierwsza gwiazdka, pięknie przystrojona choinka i opłatek to jedne z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia.

Dzieci obejrzały prezentację multimedialną gdzie przedstawione by owe symbole jak również m.in. sianko pod obrusem, wspólna modlitwa, potrawy wigilijne, szopka czy dodatkowe nakrycie. Przedszkolaki wysłuchały też o tradycji obdarowywania się prezentami oraz wspólnego kolędowania. Na zakończenie dzieci dekorowały ozdobami wcześniej przygotowane papierowe choinki.