Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: poniedziałek: 9:00 - 15:00; wt.- pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Prezenty za eko-choinki

Prezenty za eko-choinkiW czwartek, 14 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej podsumowano konkurs plastyczny dla stalowowolskich przedszkolaków „Zróbmy choinkę….. inaczej”. Zadaniem dzieciaków było stworzenie wspólnie z opiekunami przedszkolnymi choinek z surowców wtórnych. Najciekawsze prace zostały nagrodzone cennymi prezentami, wręczanymi przez prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego, który wspólnie z biblioteką konkurs ogłosił.

– Trzeba przyznać, że wszystkie prace zgłoszone na konkurs były wyjątkowe, dzieci wykazały się dużą kreatywnością – podsumowuje prace komisji Joanna Rybak, kierownik Biblioteki Głównej.

Do tworzenia ekologicznych choinek przedszkolaki wykorzystały torebki, folie, butelki plastikowe, makulaturę, kartony po napojach, zakrętki, kapsle czy aluminiowe puszki. – Choinki zrobiliście piękne. Życzę wam abyście także na co dzień wiedzieli jak i segregowali odpady i pokazywali rodzicom czy starszemu rodzeństwu, w jaki sposób można to robić. Dzięki temu miasto, w którym żyjemy może być piękniejsze – mówił do przedszkolaków prezydent Nadbereżny.

Ostatecznie na konkurs wpłynęło blisko 30 prac: 24 z przedszkoli oraz 5 z oddziałów przedszkolnych ze szkół podstawowych. Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Kukuła – plastyk, przewodnicząca, Halina Wołos – Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta, Joanna Rybak – kierownik Biblioteki Głównej MBP oraz  Monika Samulak i Anna Łukasiewicz z Referatu Centrum Rewitalizacji Urzędu Miasta, wytypowała prace nagrodzone oraz wyróżnione. Oto decyzja jury:

I miejsce - Publiczne Przedszkole nr 18 im. Marii Montessori;

II miejsce - Publiczne Przedszkole nr 7 im. Marii Konopnickiej;

III miejsce - Publiczne Przedszkole nr 10 im. Marii Kownackiej;

Wyróżnienie:

- Publiczne Przedszkole nr 9;

- Niepubliczne Przedszkole „DZIECIAKI.PL”

Wyróżnienie - Nagroda specjalna Przewodniczącego Rady Miasta Stalowa Wola - Publiczne Przedszkole nr 1

Wyróżnienie - Nagroda specjalna Naczelnika Wydziału Edukacji i Zdrowia - Publiczne Przedszkole nr 2

  1. Jana Brzechwy

Wyróżnienie - Nagroda specjalna Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza - Publiczne Przedszkole nr 4

– Do oceny braliśmy oczywiście surowce wtórne wykorzystanie podczas tworzenia choinek, ale oczywiście liczyło się pierwsze, ogólne wrażenie, to, co przyciąga wzrok, co wabi, zachęca do oglądania, w dalszym rozpatrywaniu liczył się pomysł na choinkę czy kolorystyka – podsumowuje Jadwiga Kukuła, przewodnicząca jury. W części artystycznej wystąpiły dzieciaki z klasy integracyjnej 3b z PSP nr 7.

Wszystkie choinki zostaną zaprezentowane na wystawie w holu Biblioteki Międzyuczelnianej przy ul. ks. J Popiełuszki 10, a następnie w okresie świątecznym będą ozdobą Jednostek Organizacyjnych Gminy oraz Miejsc Aktywności Lokalnej na rewitalizowanych Osiedlach Fabryczne oraz Rozwadów.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech