Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Świąteczne zajęcia

Świąteczne zajęcia15 grudnia uczniowie klasy I B z PSP nr 7 na zajęciach w MBP obejrzeli barwne ilustracje i zdjęcia, wysłuchali informacji ona temat bożonarodzeniowych tradycji i wspólnie bawili się dekorując wigilijny stół oraz dopasowując obrzędy do poszczególnych świątecznych dni.

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, życzeń, rodzinnych spotkań, prezentów. Choinka, wypatrywanie pierwszej gwiazdki na niebie, kolacja wigilijna, łamanie się opłatkiem, pasterka kojarzy się tylko z tym wyjątkowym czasem. A w niektórych miejscowościach jeszcze barwne korowody kolędników i orszaków Trzech Króli.

Tradycje świąt Bożego Narodzenia były również tematem pogadanki dla uczniów kl. III G z PSP nr 7. Wigilia, Boże Narodzenie, Świętego Szczepana, Sylwester, Nowy Rok i święto Trzech Króli, obfitują w liczne zwyczaje i obrzędy. Wiele z nich dzieci znają i chętnie o tym opowiadały. Największe zainteresowanie wzbudziły informacje o kolędnikach poprzebieranych i chodzących od domu do domu aby zaprezentować przedstawienie o narodzinach Jezusa i królu Herodzie. A na zakończenie była zabawa w dekorowanie świątecznego stołu.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech