Od poniedziałku, 30 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przywraca częściowo usługi biblioteczne.

Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

O zdrowym odżywianiu się

O zdrowym odżywianiu się3 stycznia, na zajęciach w bibliotece, dzieci z klasy I PSP nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi dowiedziały się jak zdrowo się odżywiać i dlaczego jest to ważne dla prawidłowego rozwoju. Uczniowie poznali piramidę zdrowego żywienia, rodzaje witamin i innych składników żywności, które odgrywają znaczącą rolę w żywieniu człowieka.

Zdrowe literki; poznawanie wybranych warzyw i owoców przygotowanych na planszy. Dzieci zapamiętały jak ważne jest śniadanie, ilość i różnorodność spożywanych posiłków w ciągu dnia, a także ruch, aktywność fizyczna i sen. Po wysłuchaniu informacji, uczniowie układali „alfabet zdrowia”, karty dopasowywali do poszczególnych liter, poznając warzywa i owoce. Te same karty posłużyły dzieciom do kolejnego zadania, układały je według kolorów : żółty, pomarańczowy, czerwony, zielony i fioletowy. Dzieci dobierały się w grupy i rozwiązywały zadania, rebusy oraz "zdrowe krzyżówki".