Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Od poniedziałku, 30 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przywraca częściowo usługi biblioteczne.

Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Więcej informacji

Pisarze ze Stalowej Woli

Pisarze ze Stalowej Woli15 stycznia w MBP odbyła się pogadanka dla uczniów kl. III c PSP nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi o ludziach pióra z naszego miasta. Uczniowie dowiedzieli się działającym w Stalowej Woli Stowarzyszeniu Literackim "Witryna" i poznali sylwetki i twórczość niektórych członków tego stowarzyszenia (m.in. Agnieszka Bulicz, Małgorzata Żurecka, Kazimierz Linda, Agata Linek, Alicja Wojdyło).

Poznali także twórczość ks. Mariana Balickiego. Dowiedzieli się o autorach, którzy wywodzą się z naszego hutniczego grodu Izabeli Sowie, Weronice Zagule, Omarze Sangare. Mieli możliwość obejrzenia ich książek. Na zajęciach skupiono się też na twórczości dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wiersze Andrzeja Moskala z tomiku "Niebo w kwiatki". Uczniowie czytali je głośno swoim kolegom i koleżankom . Dowiedzieli się też o działających przy MBP Warsztatach Literackich WERS i o byłych uczestniczkach zajęć, które obecnie mają wydane już własne tomiki : Agacie Linek, Alicji Wojdyło, Monice Kusztal. Dzieci poznawały wiersze swoich rówieśników z almanachu twórczości dzieci i młodzieży Warsztatów Literackich WERS "Po kamykach dorastania".

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech