A- A A+

Ambasadorskie zajęcia

Ambasadorskie zajęcia16 stycznia zorganizowaliśmy pogadankę o Ambasadorach Stalowej Woli dla uczniów czterech klas V z PSP nr 3. Ze Stalowej Woli wywodzi się wielu sławnych ludzi znanych w świecie kultury, nauki i sportu. To ludzie związani z muzyką, m.in. Konrad Mastyło - pianista, muzycznie uzdolniona rodzina Steczkowskich, Ewa Strusińska - dyrygent, Szymon Jędruch - tenor, Marcin Łabaziewicz - pianista, Bartosz Hadała - muzyk.

Są aktorzy: Maciej Zakościelny, Modest Ruciński czy Omar Sangare. W Stalowej Woli urodził się Grzegorz Rosiński, znany na całym świecie autor komiksów m.in. Thorgala. Autorką scenariusza do komiksu Marzi jest stalowowolanka Marzena Sowa. Do grona znanych w Polsce plastyków dołączył Jakub Woynarowski - grafik, autor komiksów, filmowiec. Z naszego miasta wywodzi się duża grupa naukowców. Wielu z tych znanych osób w kraju i za granicą otrzymało tytuł Ambasadora Stalowej Woli. Tytuł ten przyznawany od 2008 r. przez Prezydenta Miasta przy współpracy z MDK ma na celu uhonorowanie wybitnych osób identyfikujących się z naszym miastem i godnie go reprezentujące na zewnątrz. Stalowa Wola ma 23 ambasadorów. Uczniowie mieli możliwość poznania ich sylwetek, osiągnięć i sukcesów.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin