Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Od poniedziałku, 30 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przywraca częściowo usługi biblioteczne.

Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Więcej informacji

Ambasadorskie zajęcia

Ambasadorskie zajęcia16 stycznia zorganizowaliśmy pogadankę o Ambasadorach Stalowej Woli dla uczniów czterech klas V z PSP nr 3. Ze Stalowej Woli wywodzi się wielu sławnych ludzi znanych w świecie kultury, nauki i sportu. To ludzie związani z muzyką, m.in. Konrad Mastyło - pianista, muzycznie uzdolniona rodzina Steczkowskich, Ewa Strusińska - dyrygent, Szymon Jędruch - tenor, Marcin Łabaziewicz - pianista, Bartosz Hadała - muzyk.

Są aktorzy: Maciej Zakościelny, Modest Ruciński czy Omar Sangare. W Stalowej Woli urodził się Grzegorz Rosiński, znany na całym świecie autor komiksów m.in. Thorgala. Autorką scenariusza do komiksu Marzi jest stalowowolanka Marzena Sowa. Do grona znanych w Polsce plastyków dołączył Jakub Woynarowski - grafik, autor komiksów, filmowiec. Z naszego miasta wywodzi się duża grupa naukowców. Wielu z tych znanych osób w kraju i za granicą otrzymało tytuł Ambasadora Stalowej Woli. Tytuł ten przyznawany od 2008 r. przez Prezydenta Miasta przy współpracy z MDK ma na celu uhonorowanie wybitnych osób identyfikujących się z naszym miastem i godnie go reprezentujące na zewnątrz. Stalowa Wola ma 23 ambasadorów. Uczniowie mieli możliwość poznania ich sylwetek, osiągnięć i sukcesów.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech