Od poniedziałku, 30 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przywraca częściowo usługi biblioteczne.

Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Jak spędzić czas by ferie były bezpieczne?

Jak spędzić czas by ferie były bezpieczne?O tym jak bezpiecznie spędzić nadchodzące ferie wiedzą już dzieci z klasy III g oraz I z PSP nr 7 w Stalowej Woli. Dzieci w bibliotece uczestniczyły w zajęciach, w których dowiedziały się jak należy bezpiecznie bawić się podczas zimowych szaleństw, jazdy na sankach czy nartach.

A że nie wszyscy spędzają czas zimowej przerwy w nauce na wyjazdach, dzieci dowiedziały się również jak zachowywać się w domu, kiedy rodzice mogą zmuszeni wyjść na przykład na zakupy czy do pracy. Czy należy otwierać drzwi nieznajomym, co zrobić, kiedy ktoś obcy próbuje dowiedzieć się czy ktoś jest w domu? Te sprawy wspólnie omówiliśmy na zajęciach. Dzieci chętnie rozwiązywały rebusy i kolorowe zadania.