A- A A+

Quizspotter o Powstaniu Styczniowym

Quizspotter o Powstaniu Styczniowym12 drużyn harcerzy wzięło udział w konkursie historycznym o powstaniu styczniowym, jaki dla harcerzy, instruktorów ZHP i ZHR z powiatu stalowowolskiego zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna i Lasowiacki Hufiec ZHP im. „Powstańców Styczniowych”. Konkurs rozegrano z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie rozpoczęło się od  powitania harcerzy. Krótki program artystyczny przygotowały harcerki z Woli Rzeczyckiej. Po informacjach udzielonych uczestnikom przez Grzegorza Kunickiego na temat sposobu przeprowadzenia quizspottera, rozpoczął się harcerski turniej. Druhny i druhowie musieli wykazać się wiadomościami dotyczącymi następujących zagadnień: przyczyny wybuchu Powstania Styczniowego,  „Biali” i „Czerwoni”, tereny powiatu stalowowolskiego objęte walkami, przywódcy powstania, najważniejsze bitwy, skutki Powstania Styczniowego, tematyka powstania w malarstwie polskim. Odpowiadano za pomocą tabletów, a bieżące wyniki pokazywały się bezpośrednio na dużym ekranie. Na odpowiedź na każde z 21 pytań jego uczestnicy mieli 30 sekund.

Konkurs wygrał szczep ZHP z Woli Rzeczyckiej Bieszczadnicy, drugie miejsce zajął szczep Wolanie, a trzecie Chodaki. Indywidualnie najwięcej punktów w trakcie quizu zgromadziła Natalia Wojtala ze Szczepu Bieszczadnicy. – Bardzo cieszę się z mojej nagrody i że wygrałyśmy jako drużyna. Cieszę się także z tego, ze mogłam spotkać się z harcerzami z całego rejonu. Do konkursu przygotowywałyśmy się osobno, ale ćwiczyłyśmy również wspólnie  – mówi Natalia Wojtala.

Pierwsze trzy drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki. Najlepszy zawodnik został nagrodzony plecakiem ufundowanym przez Lasowiacki Hufiec, zaś nagrody książkowe ufundowane przez MBP otrzymały wszystkie środowiska harcerskie biorące udział w konkursie. Nagrody wręczyli komendant Lasowiackiego Hufca harcmistrz Marek Wójcik i kierownik Biblioteki Głównej Joanna Rybak. - Dziękujemy prezydentowi Stalowej Woli Lucjuszowi Nadbereżnemu, który wsparł finansowo konkurs – podkreślił komendant Wójcik.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin