Zrobili makietę zimowego Rozwadowa

Zrobili makietę zimowego Rozwadowa7 lutego odwiedziły nas dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Promyczek" mieszczącej się przy parafii Ojców Kapucynów w Rozwadowie. Zaprosiliśmy je do wzięcia udziału w zajęciach artystycznych. Nasi goście wykonali makietę rynku rozwadowskiego w zimowej scenerii. Małe pudełka posłużyły za domki, które obklejano kolorowym papierem. Fizelinę i watę użyto jako śnieg.

Z żywych gałązek krzewów i jałowca zrobiono drzewka. Z czarnych kartek z bloku wyklejono ulice, na których pojawiły się malutkie papierowe samochodziki osobowe, karetki, policja, autobusy, ciężarówki. W efekcie końcowym powstał kolorowy ryneczek w zimowej scenerii.

Zajęcia odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rewitalizacji, pt."Ferie w rewitaliozwanym Rozwadowie". Jest to działanie w ramach projektu:

"Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej”, projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności oraz budżetu państwa, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020."

Kwiecień 2019