Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Więcej informacji

Poetyckie porównania

Poetyckie porównaniaTematem kwietniowych warsztatów dla dzieci i młodzieży WERS były poetyckie porównania. Uczestnicy poznali przykłady porównań zastosowanych w utworach W. Szymborskiej, L. Staffa, Cz. Miłosza, K.K. Baczyńskiego, ks. J. Twardowskiego, M. Hillar. Wyszukiwali także porównania w zaprezentowanych wierszach. Przeprowadzono ćwiczenia stylistyczne, tworzono oryginalne porównania i wybierano najlepsze z nich.

 Prowadzące zapoznały młode poetki z pojęciem i przykładami fraszek w literaturze polskiej oraz pisanych przez starszych uczestników warsztatów. Jako ćwiczenie domowe zaproponowały tworzenie fraszek o warsztatach i swojej poezji. Odbył się Turniej Jednego Utworu. Zwyciężył wiersz Małgorzaty Sobkiewicz "Miłość". Autorka otrzymała nagrodę książkową.

Warsztaty literackie WERS odbywają się w ramach zadania "Wzbogacenie oferty kulturalnej mieszkańców Stalowej Woli", realizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Tarnobrzegu a finansowanego ze środków Gminy Stalowa Wola. Na warsztaty uczęszczają uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Stalowej Woli.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech