OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Poznali biblioteczny katalog

Poznali biblioteczny katalog10 maja uczniowie klasy III gimnazjum ze szkoły nr 5 w Stalowej Woli uczestniczyli w MBP w lekcji poświęconej katalogom bibliotecznym. Omówiono zasady posługiwania się katalogiem on-line MBP im. M. Wańkowicza. Przeprowadzono ćwiczenia polegające na wyszukiwaniu pozycji książkowych wg. nazwiska autora, tytułu, wydawcy, hasła przedmiotowego.

Uczniowie zapoznali się także z katalogiem zbiorów regionalnych województwa podkarpackiego. Po zajęciach młodzi ludzie zwiedzili bibliotekę poznali Wypożyczalnie Książki Mówionej czytelnię, Multitekę, dowiedzieli się jak korzystać z tzw. samowypożyczacza.