OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Tajemnice druku...idziemy do drukarni!

Tajemnice druku...idziemy do drukarni!Dzieci uczestniczące w zajęciach wakacyjnych w Bibliotece Głównej wzięły udział w wycieczce do drukarni Stempart w Stalowej Woli. Celem wycieczki było zapoznanie się z maszynami drukującymi najwyższej jakości druki barwne oraz różnymi rodzajami papieru. Pracownicy drukarni przybliżyli dzieciom kolejne etapy powstawania druku, od przygotowania papieru i farby drukarskiej, po gotowy wydruk ulotki, folderu czy plakatu.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję,  nie tylko zobaczyć poszczególne maszyny ale przede wszystkim dokładnie przyjrzeć się jak one pracują. Serdecznie dziękujemy właścicielowi  i pracownikom drukarni Stempart za miłe przyjęcie, możliwość poznania tajników druku, specyfiki pracy drukarzy oraz otrzymane gadżety. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu „Kuźnia bibliolubnych” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowej Woli.