Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Nagrody na zakończenie wakacji w MBP

Nagrody na zakończenie wakacji w MBP30 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza uroczyście podsumowano i zakończono akcję „Lato w bibliotece”. Podczas tegorocznych wakacji biblioteka przygarnęła pod swoje skrzydła kilkudziesięciu młodych mieszkańców miasta i zaproponowała im ciekawe zajęcia.

W tym roku ponad 40 dzieciaków wzięło udział w zajęciach w Bibliotece Głównej, które odbywały się przy zaangażowaniu Urzędu Miasta w Stalowej Woli oraz prezydenta Lucjusza Nadbereżnego.

Przez 2 miesiące dzieci tworzyły ciekawe prace na zajęciach plastyczno-technicznych z wykorzystaniem surowców wtórnych: w lipcu podwodny i morski świat,  a w sierpniu odbyło się m.in. wykonywanie recyklingowej kosmicznej rakiety czy projektowanie i wykonywanie strojów  z wykorzystaniem materiałów z  recyklingu. Na podsumowanie „Lata w Bibliotece” dzieci przebrały się w kosmiczne stroje i zaprezentowały mini pokaz kosmicznej mody.

Prace, jakie wykonali młodzi mieszkańcy miasta, zostały tego dnia pokazane na specjalnej wystawie, a dzieciaki, w podzięce za zaangażowanie i trud włożony w wykonanie ciekawych prac z surowców wtórnych, otrzymały upominki ufundowane przez stalowowolski magistrat i prezydenta Lucjusza Nadbereżnego. Zostały one  wręczone przez gości: Stanisława Sobieraja przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli, Agatę Krzek – przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia Rady Miejskiej i Halinę Wołos – naczelnika Wydziału Edukacji i Zdrowia UM oraz przedstawiciela Wydziału Gospodarki Odpadami – Patrycję Żurawską.

Część wakacyjnych zajęć została zorganizowana w ramach projektu „Kuźnia bibliolubnych”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Patronat honorowy nad projektem objął Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli. Dzięki „Kuźnia bibliolubnych” dzieci miały możliwość wzięcia udziału w spotkaniu autorskim z Michałem Zawadką, wykonywały własnoręcznie torby na książki, odwiedziły drukarnię „Stempart” ze Stalowej Woli i stworzyły stroje ulubionych bohaterów fantastycznych.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech