Zawody związane z książką

Zawody związane z książką5 października uczniowie PSP nr 7 w Stalowej Woli wzięli udział w zajęciach w MBP „Droga książki od autora do czytelnika. Zawody związane z książką”.

Na wstępie przedstawione zostały książki pisane - bajki dla dzieci, komiksy, młodzieżowe oraz audiobooki w formie płyt CD i kaset magnetofonowych.

Podczas zajęć dzieci kto to jest autor oraz pisarz. Dowiedziały się także, jakie są etapy książki od pomysłu twórcy poprzez pisanie do wydawcy i redakcji, jakie zadania stoją przed ilustratorem i grafikiem, którzy odpowiadają za opracowanie plastyczne. Poznały także kolejną część drogi książki, którą jest drukarnia, oraz jej dział, w którym książka nabiera ostatecznego kształtu.

Ostatnim etapem, który poznały dzieci to księgarnia, gdzie możemy zakupić gotowe, ładnie wydane książki. Podczas zajęć dzieci zaznajomiły się też z zawodami związanymi z książką: antykwariusza, bibliotekarza, bibliografa, drukarza, iluminatora, księgarza, introligatora, recenzenta, tłumacza, wydawcę oraz zecera. W drugiej części zajęć dzieci wykonywały książeczki obrazkowe. Na przygotowanych , pozszywanych w formę książeczek kartkach dzieci miały za zadanie narysować swoją własną książeczkę o dowolnej tematyce. W tworzeniu obrazków wykorzystano kredki i flamastry. Powstały kolorowe książeczki o ulubionych zwierzątkach, bohaterach, o hobby np. książeczka o ogrodzie czy roślinach, wspomnieniach z wakacji.

Luty 2019