Piszę do Ciebie list...- warsztaty i konkurs

Piszę do Ciebie list...- warsztaty i konkursCzy sztuka pisania tradycyjnych listów zanika? Jak powinien wyglądać prawidłowo napisany list? Odpowiedzi na takie pytania uzyskali uczniowie klas V z Publicznych Szkół Podstawowych nr 3 i 7 w Stalowej Woli. Dzieciom przedstawiono prezentację na temat rodzajów listów, głównych elementów składowych listu jak : data i miejsce, nagłówek, wstęp, rozwinięcie, zakończenie, formy grzecznościowe i podpis.

Ponadto, uczniowie utrwalali wiadomości zdobyte w szkole, m. in. jak listy pisać, na co zwracać uwagę, jakiego słownictwa używać itp. Po części wprowadzającej, uczniowie wspólnie próbowali napisać list, na podstawie kart do gry Dixit. Uczestnicy warsztatów wezmą również udział w konkursie literacko-plastycznym pt. „Piszę do Ciebie list...”. Zadaniem uczniów będzie napisanie listu do bohatera literackiego, ozdobienie papeterii i dostarczenie listów do biblioteki. Laureaci zostaną nagrodzeni, a listy zostaną wyeksponowane na podsumowaniu projektu „Kuźnia bibliolubnych” 26 października br. Dodatkową atrakcją warsztatów, była ekspozycja różnych rodzajów papeterii, znaczków pocztowych z całego świata oraz listu z 1940 roku, wysłanego do jednej z mieszkanek Rozwadowa. Uczniowie klas V ozdobili również ramki, na zdjęcia dzieci uczestniczących w czasie wakacji w zdaniach projektowych dotyczących literatury fantastycznej.

9 października obchodziliśmy Światowy Dzień Poczty, natomiast do 15 października trwa Światowy Tydzień Pisania Listów. My już zaczęliśmy, listami do bohaterów literackich, zachęcamy wszystkich do odłożenia telefonu czy laptopa, ujęcie w dłoń pióra i .....pisania listu.

Wydarzenie, zostało zorganizowane w ramach projektu „Kuźnia bibliolubnych”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Luty 2019