A- A A+

Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej z przedświąteczną wizytą w Filii nr 1

Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej z przedświąteczną wizytą w Filii nr 1Grudzień to okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i z tej okazji uczniowie klasy I i „0” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej odwiedzili Filię nr 1. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej prezentacji na temat zwyczajów i tradycji świątecznych, począwszy od historii choinki, adwentowych przygotowań, poprzez wigilijną kolację. Rozmawialiśmy także o Pasterce i odwiedzinach kolędników.

Żeby nieco utrwalić zdobytą wiedzę, dzieci rozwiązywały krzyżówkę, samodzielnie wpisując do niej odpowiednie hasła. Chcąc nieco bardziej wczuć się w świąteczny klimat, przeczytaliśmy i omówiliśmy wiersz Lucyny Krzemienieckiej „Wieczór wigilijny”. Po tym przyszedł czas na prace manualne, a nie było to łatwe zadanie. Jednak dzieci doskonale sobie z nim poradziły i samodzielnie wykonały z papieru małą choinkę, którą będą mogły zawiesić w swoich domach na świątecznym drzewku.
Po pracach plastycznych okazało się, że  Święty Mikołaj zostawił dla każdego dziecka  mały prezent. Była to mała, specjalna czapeczka, dokładnie taka jakiej używa sam Mikołaj. Niespodzianka bardzo przypadła do gustu bibliotecznym gościom.
Dzieci oglądały także najnowsze bajeczki w Wypożyczalni, a na koniec wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin