Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej z przedświąteczną wizytą w Filii nr 1Grudzień to okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i z tej okazji uczniowie klasy I i „0” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej odwiedzili Filię nr 1. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej prezentacji na temat zwyczajów i tradycji świątecznych, począwszy od historii choinki, adwentowych przygotowań, poprzez wigilijną kolację. Rozmawialiśmy także o Pasterce i odwiedzinach kolędników.

Żeby nieco utrwalić zdobytą wiedzę, dzieci rozwiązywały krzyżówkę, samodzielnie wpisując do niej odpowiednie hasła. Chcąc nieco bardziej wczuć się w świąteczny klimat, przeczytaliśmy i omówiliśmy wiersz Lucyny Krzemienieckiej „Wieczór wigilijny”. Po tym przyszedł czas na prace manualne, a nie było to łatwe zadanie. Jednak dzieci doskonale sobie z nim poradziły i samodzielnie wykonały z papieru małą choinkę, którą będą mogły zawiesić w swoich domach na świątecznym drzewku.
Po pracach plastycznych okazało się, że  Święty Mikołaj zostawił dla każdego dziecka  mały prezent. Była to mała, specjalna czapeczka, dokładnie taka jakiej używa sam Mikołaj. Niespodzianka bardzo przypadła do gustu bibliotecznym gościom.
Dzieci oglądały także najnowsze bajeczki w Wypożyczalni, a na koniec wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia.

Wrzesień 2019