Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Filia nr 1 - Twórczość Kornela Makuszyńskiego

Filia nr 1 - Twórczość Kornela MakuszyńskiegoUczniowie klasy II b z PS nr 2 oraz I a z PS nr 3 uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, dotyczącej twórczości Kornela Makuszyńskiego. Za pomocą wizualizera czytaliśmy głośno "Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki". Dzieci rozwiązywały krzyżówkę tematyczną i wykonywały ćwiczenia na słuchanie ze zrozumieniem, na podstawie przeczytanej lektury.

Uczniowie przeglądali także inne książki dla dzieci autorstwa K. Makuszyńskiego i M. Walentowicza m. in.: O smoku Wawelskim, 120 przygód Koziołka Matołka, Wanda leży w naszej ziemi.