Wesoło na feriach w Filii nr 1

Za nami pierwszy dzień ferii w Filii nr 1. Wprawdzie pogoda sprzyja zimowym szaleństwom na powietrzu, ale my równie świetnie bawiliśmy się w czytelni. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych, m. in. – zapamiętywanie imion, graliśmy w „Łap kolory”, a także w zabawę z krzesełkami. Aby wyrównać oddech po zabawach ruchowych dzieciaki wysłuchały mitu o Hermesie w wersji Grzegorza Kasdepke.

Potem wspólnie omówiliśmy sobie atrybuty bogów wymienionych w micie, czyli kaduceusz, piorun, trójząb itp. Dzieci poznały technikę nakładania gąbkami białej farby na pomięte kartki i w ten sposób uzyskiwały efekt górskich szczytów pokrytych śniegiem. W ten sposób powstały ciekawe krajobrazy zimowe. Na zakończenie wycinaliśmy śnieżynki z białego papieru. Zajęcia przebiegały w miłej i wesołej atmosferze i taki nastrój z pewnością będzie panował na wszystkich naszych spotkaniach.  A specjalne zajęcia zorganizowane na czas zimowych ferii w Filii nr 1, ul. Staszica 14 odbywają się we wtorki, środy i czwartki w godz. 11:00 – 13:00.

Wrzesień 2019