OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Filia nr 1 - Wyrywaliśmy "rzepkę"

Filia nr 1 - Wyrywaliśmy "rzepkę"Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (2 kwietnia) klasa I z PSP nr 2 odwiedziła Filię nr 1. Uczniowie dowiedzieli się, że dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Na zajęciach w Czytelni dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”.

Następnie wybrały i  pokolorowały postacie występujące w utworze, które umieściły sobie na głowach za pomocą papierowej opaski, aby móc przejść do finalnego zadania jakim było… wyrwanie rzepki! Na trawniku przed budynkiem Biblioteki, dzieci jedno za drugim - zgodnie z kolejnością wynikająca z treści wiersza -  chwytały linę, by wspólnym wysiłkiem sprostać zadaniu. Udało się! I to nawet dwa razy, bo zabawa tak się spodobała, że musieliśmy ją koniecznie powtórzyć. Po powrocie do Wypożyczalni dzieci dowiedziały, jak stać się naszym czytelnikiem i poznały podstawowe zasady wypożyczania książek.