A- A A+

Filia Nr 1 - Oczami dziecka - biografia oraz twórczość Danuty Wawiłow

W związku z 75 rocznicą urodzin Danuty Wawiłow, w Filii Nr 1, odbyły się pierwsze zajęcia dla uczniów klas trzecich szkoły Podstawowej Nr 3, poświęcone osobie i twórczości poetki. Danuta Wawiłow to tłumaczka, poetka, której największą popularność przyniosły wiersze skierowane do dzieci. W swoich utworach D. Wawiłow przedstawia świat widziany oczami dzieci, które posiadają swoje radości jak i troski oraz poddają się różnym emocjom.

Poetka nie unika trudnych tematów dotyczących jej małych czytelników takich jak odrzucenie, samotność, czy brak miłości. Jej pełne humoru wiersze, ukazują jednocześnie twórczą moc dziecięcej wyobraźni, która nie poddaje się utartym schematom.
Dzieci z klasy IIIa po zapoznaniu się z prezentacją o Danucie Wawiłow, wysłuchały kilku najbardziej znanych wierszy m. in. "O rupakach", "Daktyle", "Kałużyści", "Kopareczka", a następnie rozwiązały krzyżówkę, której hasła odnosiły się do treści utworów. Ich kolejnym zadaniem było stworzenie ilustracji do wybranych wierszy. Powstały piękne prace,  które zostaną umieszczone na wystawie, w naszej filii.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin