Od poniedziałku, 30 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przywraca częściowo usługi biblioteczne.

Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Więcej informacji

Filia nr 1 - Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego pt. „Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima”Na konkurs „Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima” wpłynęło 137 prac ze stalowowolskich przedszkoli. Konkurs zorganizowany został przez Filię nr 1 MBP im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli z okazji 125. rocznicy urodzin autora wielu cenionych utworów dla dzieci i dorosłych.

Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 6 lat, a jego główne cele to: przybliżenie twórczości Juliana Tuwima, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, inspirowanych pięknem literatury dziecięcej oraz rozwijanie u dzieci fantazji, wyobraźni i zdolności manualnych.W skład komisji konkursowej weszli : przewodnicząca Agnieszka Stan – bibliotekarz plastyk z Biblioteki Głównej oraz Jolanta Kiełczyńska i Małgorzata Potocka – pracownicy Filii nr 1 MBP w Stalowej Woli.
Wyłoniono 31 laureatów, których nagrodzono książkami, a dla wszystkich uczestników konkursu Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli ufundowała film w kinie „Wrzos” pt. „Gordon i Paddy”.
Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej, która mieści się w Filii nr 1 przy ul. Staszica 14.