Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne          Godziny otwarcia Filie: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Głośnie czytanie w Filii nr 1, dzisiaj w wydaniu szachowym

Głośnie czytanie w Filii nr 1, dzisiaj w wydaniu szachowymKolejny dzień XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, odbywającego się pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie” w Filii nr 1 upłynął nad szachownicą. Odwiedził nas Pan Dominik Sondej, instruktor szachowy, który przeczytał opowiadanie „W Szachogrodzie” będące doskonałym wstępem do dalszych zajęć praktycznych.

Ci, którzy znali zasady gry w szachy mogli rozegrać pełne partie, natomiast te osoby, które jeszcze nie znały zasad, dzięki Panu Dominikowi poznały figury i sposób w jaki poruszają się one po szachownicy.