Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Filia nr 1 - Lekcja literacka "Plastusiowe mieszkanie"

Filia nr 1 - Lekcja literacka "Plastusiowe mieszkanie"W Filii nr 1 odbywały się lekcje literackie, z udziałem klas I -szych z PSP nr 3, Szkoły Specjalnej oraz najstarszą grupą dzieci z Przedszkola nr 11. Tematem zajęć była lektura M. Kownackiej "Plastusiowy pamiętnik". Uczniowie poznali głównego bohatera książki oraz mieszkańców piórnika. Dzieci zapoznały się z różnymi przedmiotami służącymi do pisania, ale dziś już nie używanymi, takimi jak pióro czy stalówki.

Największą atrakcją zajęć było lepienie Plastusia z modeliny. Uczniowie wykonywali także ćwiczenia dotyczące tekstu, musieli wybrać spośród różnych piórników ten, który należał do Tosi - bohaterki z książki.