Pierwsze wakacyjne zajęcia w Filii Nr 1

Pierwsze wakacyjne zajęcia w Filii Nr 1We wtorek, 4 lipca, w Filii Nr 1, rozpoczęliśmy zajęcia wakacyjne przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Na naszym pierwszym spotkaniu nie mogło zabraknąć zabaw integracyjnych, dzięki którym mogliśmy się lepiej poznać. Ogłoszony został  również konkurs wakacyjny, dotyczący książek M. Widmarka i H. Willis z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai.

Podczas głośnego czytania dzieciaki wysłuchały opowiadania „Wakacje Potworaka” ze  zbioru  „Potworak i inne kosmiczne opowieści” autorstwa Grzegorza Kasdepke. Później rozwiązywały krzyżówkę, której hasła można było odgadnąć jedynie po uważnym słuchaniu. Kolejnym zadaniem były łamigłówki dotyczące kosmosu i kosmitów.
Na warsztatach plastycznych dzieci robiły zwierzątka z modeliny. Dzięki ich  fantazji na makiecie zoo pojawiły się węże, pająki, gepard śnieżny, pingwin, ale także osa, motylek, a nawet… świnka Peppa. W końcowej części zajęć układały puzzle oraz grały w kręgle z Angry Birds.
Nasi mali goście bardzo chętnie uczestniczyli we wszelkich zabawach. Jesteśmy pewni, że miła i przyjazna atmosfera będzie nam towarzyszyła do końca wakacji.

Listopad 2019