A- A A+

Recyklingowi zabawki w Filii Nr 1

Recyklingowi zabawki w Filii Nr 1W tym tygodniu na zajęciach wakacyjnych w Filii Nr 1 dzieciaki robiły recyklingowe zabawki. We wtorek wykorzystując butelki plastikowe, papier kolorowy, nożyczki i klej stworzyły groźnie wyglądające rekiny, które przy użyciu odrobiny sprytu połykają rybki.

Dzieci dowiedziały się również, dlaczego rekiny nie muszą przejmować się, kiedy wypadają im zęby i że posiadają tzw. rewolwerowe uzębienie.  Te i inne ciekawostki zawiera książka P. M. Schmidta i Ch. Drellera pt. „Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Dzieci śpiewająco odpowiadały na pytania dotyczące innych mieszkańców mórz i oceanów.

W czwartek milusińscy wykonywali samoloty, które powstały z rolek po ręcznikach papierowych i tektury. Wszystkie samoloty miały identyczny kształt, ale dzieciaki przy użyciu kolorowych farbek, każdemu z nich nadały inny charakter. Pojawiły się samoloty wojskowe, pasażerskie, ale też takie godne księżniczek...

Kiedy samoloty były już gotowe, dzieciaki wysłuchały opowiadania o smerfach „Smerfowa zupa”.  Później chętnie kolorowały kolorowanki i rozwiązywały smerfne łamigłówki, przy których wykazały się sporą wiedzą o życiu i przygodach niebieskich stworków.

W tym tygodniu dzieci bardzo chętnie grały w kalambury i w „Kim jestem?”.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin