Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Recyklingowi zabawki w Filii Nr 1

Recyklingowi zabawki w Filii Nr 1W tym tygodniu na zajęciach wakacyjnych w Filii Nr 1 dzieciaki robiły recyklingowe zabawki. We wtorek wykorzystując butelki plastikowe, papier kolorowy, nożyczki i klej stworzyły groźnie wyglądające rekiny, które przy użyciu odrobiny sprytu połykają rybki.

Dzieci dowiedziały się również, dlaczego rekiny nie muszą przejmować się, kiedy wypadają im zęby i że posiadają tzw. rewolwerowe uzębienie.  Te i inne ciekawostki zawiera książka P. M. Schmidta i Ch. Drellera pt. „Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Dzieci śpiewająco odpowiadały na pytania dotyczące innych mieszkańców mórz i oceanów.

W czwartek milusińscy wykonywali samoloty, które powstały z rolek po ręcznikach papierowych i tektury. Wszystkie samoloty miały identyczny kształt, ale dzieciaki przy użyciu kolorowych farbek, każdemu z nich nadały inny charakter. Pojawiły się samoloty wojskowe, pasażerskie, ale też takie godne księżniczek...

Kiedy samoloty były już gotowe, dzieciaki wysłuchały opowiadania o smerfach „Smerfowa zupa”.  Później chętnie kolorowały kolorowanki i rozwiązywały smerfne łamigłówki, przy których wykazały się sporą wiedzą o życiu i przygodach niebieskich stworków.

W tym tygodniu dzieci bardzo chętnie grały w kalambury i w „Kim jestem?”.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech