Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Recyklingowi zabawki w Filii Nr 1

Recyklingowi zabawki w Filii Nr 1W tym tygodniu na zajęciach wakacyjnych w Filii Nr 1 dzieciaki robiły recyklingowe zabawki. We wtorek wykorzystując butelki plastikowe, papier kolorowy, nożyczki i klej stworzyły groźnie wyglądające rekiny, które przy użyciu odrobiny sprytu połykają rybki.

Dzieci dowiedziały się również, dlaczego rekiny nie muszą przejmować się, kiedy wypadają im zęby i że posiadają tzw. rewolwerowe uzębienie.  Te i inne ciekawostki zawiera książka P. M. Schmidta i Ch. Drellera pt. „Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Dzieci śpiewająco odpowiadały na pytania dotyczące innych mieszkańców mórz i oceanów.

W czwartek milusińscy wykonywali samoloty, które powstały z rolek po ręcznikach papierowych i tektury. Wszystkie samoloty miały identyczny kształt, ale dzieciaki przy użyciu kolorowych farbek, każdemu z nich nadały inny charakter. Pojawiły się samoloty wojskowe, pasażerskie, ale też takie godne księżniczek...

Kiedy samoloty były już gotowe, dzieciaki wysłuchały opowiadania o smerfach „Smerfowa zupa”.  Później chętnie kolorowały kolorowanki i rozwiązywały smerfne łamigłówki, przy których wykazały się sporą wiedzą o życiu i przygodach niebieskich stworków.

W tym tygodniu dzieci bardzo chętnie grały w kalambury i w „Kim jestem?”.