Filia nr 1 - Wakacje dobiegają końca

Filia nr 1 - Wakacje dobiegają końcaW Filii nr 1 druga część sierpnia upływała nam beztrosko i radośnie. Realizowaliśmy założony plan - było dużo zabawy, głośnego czytania, a także zajęć plastycznych, które nasi uczestnicy polubili najbardziej. Na zajęciach przeczytaliśmy kilka bardzo starannie wyselekcjonowanych opowiadań, napisanych piękną polszczyzną, pełnych mądrości życiowych i morałów.

Do opowiadań przygotowane były testy i quizy, które mobilizowały naszych czytelników do  ćwiczenia umiejętności słuchania ze zrozumieniem. Gry planszowe, puzzle, bierki, zabawy ruchowe były stałym elementem naszych zajęć, podobnie jak warsztaty plastyczne, podczas których powstały małe dzieła sztuki. Dzieci tworzyły tekturowe zabawki, figurki z masy papierowej, a na ostatnich zajęciach pocztówki z wakacji.
Rozstrzygnęliśmy także nasz wakacyjny, literacko-plastyczny konkurs.Konkurs polegał na tym, by przeczytać jak najwięcej książek Martina Widmarka z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, a następnie zrobić do każdej z nich ilustracje. Autorzy prac zostali nagrodzeni pięknymi książkami i zestawami kreatywnymi. Akcja Wakacje 2017 dobiegła końca...zapraszamy za rok!

Wrzesień 2019