Poczytajmy razem - Filia Nr 1

Poczytajmy razem - Filia Nr 1W piątek, 15 września, naszą bibliotekę odwiedziły dwie grupy z Przedszkola Nr 5 - „Biedronki” i „Wróbelki”. Dzieci wysłuchały opowiadania o Kubusiu Puchatku „Zabawne pory roku”. Tym razem mogły aktywnie włączyć się w czytanie - użycie wizualizatora i rzutnika umożliwiło im odczytywanie rysunków, które zastępowały niektóre słowa z tekstu.

Nasze literackie spotkanie z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu przebiegało płynnie, gdyż dzieci bez trudu odgadywały obrazki.

Po lekturze wywiązała się bardzo żywiołowa dyskusja na temat ulubionych zabaw na powietrzu, uzależnionych od pogody. Dzieci dostrzegają już odznaki nadchodzącej jesieni, dlatego bezbłędnie rozwiązywały zagadki dotyczące tej pory roku. Na koniec przedszkolaki kolorowały obrazek z Kubusiem Puchatkiem. Na pamiątkę wizyty w naszym oddziale otrzymały kolorowe baloniki.