Pamiętajmy... - Filia Nr 1

Pamiętajmy... - Filia Nr 1W tym tygodniu uczniowie dwie klasy - 1c oraz 3f ze SP nr 3 wysłuchały prezentacji dotyczącej świąt pamięci zmarłych. W trakcie zajęć podkreślone zostało, że 1 listopada obchodzimy dzień Wszystkich Świętych a 2 listopada Święto Zmarłych, czyli tzw. Zaduszki. W obydwa dni odwiedzamy groby swoich bliskich.

Dzieci dowiedziały się jak współcześnie obchodzone są święta związane ze zmarłymi w Polsce i w wybranych krajach (Np. w USA, Meksyku, w Japonii) oraz o tym jak wyglądały zwyczaje zaduszkowe w dawnej Polsce. Wspólnie rozwiązaliśmy ćwiczenie, dotyczące tych zagadnień oraz rozwiązaliśmy krzyżówkę z hasłem "PAMIĘĆ". Dzieci zgodnie potwierdziły, że niezależnie od tego, w jaki sposób obchodzone są te święta, to zawsze towarzyszy nam pamięć o nieżyjących już bliskich.