Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Więcej informacji

Pogadanka o tolerancji - Filia nr 1

Pogadanka o tolerancji - Filia nr 1W czwartek, 16 listopada, w czytelni Filii Nr 1 odbyła się pogadanka z dziećmi z Oddziału Przedszkolnego przy SP Nr 3, dotycząca odmienności i tolerancji.

Nasi mali goście na początku zajęć rozwiązali ćwiczenie, w którym wyszukiwali nie pasujących do siebie symboli a następnie wzięli udział w dyskusji.

Po zapoznaniu się ze znaczeniem pojęcia tolerancji zgodnie przyznali, że nie wolno prześladować ludzi, którzy różnią się np. kolorem skóry, ubiorem, wyznawaną wiarą, czy niepełnosprawnością. Dzieci wysłuchały opowiadania D. McKee pt. „Elmer” o niezwykłym słoniu, którego skóra pokryta jest różnokolorową kratką. To sprawia, że znają go wszystkie zwierzęta w dżungli. Nasz bohaterem jest niezwykle popularny także ze względu na miłe usposobienie i ciekawe pomysły na zabawy. Przychodzi jednak moment, kiedy Elmerowi zaczyna przeszkadzać odmienność, ale okazuje się, że zmiana koloru wcale nie czyni go szczęśliwym. Dzieci zgodnie potwierdziły, że odmienność Elmera była jego zaletą i że nie było powodu, żeby czuł się gorszy.

Na zakończenie zajęć przedszkolaki wyszukiwały najlepszej drogi w labiryncie dla zagubionego słonia oraz kolorowały postać Elmera.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech