Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będą czynne - od godz. 10:00 do 18:00.

Filie biblioteczne będą czynne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Andrzejkowe zabawy w Filii Nr 1

Andrzejkowe zabawy w Filii Nr 1W tym tygodniu, w Oddziale dla Dzieci było gwarno i wesoło. Poruszenie to wiązało się zabawami andrzejkowymi, na które zaproszeni zostali uczniowie klas drugich i trzecich ze SP Nr 3. Dzieci wysłuchały kilku informacji na temat dawnych zwyczajów dotyczących andrzejek i katarzynek, których najważniejszym elementem są wróżby i przepowiednie.

Kiedyś dotyczyły one głównie spraw związanych z zamążpójściem lub ożenkiem, ale my dołączyliśmy do nich także próby odczytania przyszłości pod innym względem np. sukcesów szkolnych, wykonywanego zawodu itp.
Dzieci losowały gwiazdę z przepowiednią z magicznej tacy. Wybierały kolorowe kółka, aby dowiedzieć się co ich czeka w ciągu kilku najbliższych dni, itp. W odgadywaniu przyszłości pomagały również rekwizyty typu: sznurówka, szpilki, czy filiżanki. Na koniec osobno chłopcy i dziewczęta losowały imiona swoich przyszłych współmałżonków. Uczestnicy zabawy poznali również horoskop numerologiczny.

Wszystkie przepowiednie były oczywiście traktowane z przymrużeniem oka i humorem, ale mimo to wywoływały mnóstwo emocji.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech