Od poniedziałku, 30 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przywraca częściowo usługi biblioteczne.

Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Filia nr 1 - Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Filia nr 1 - Pomagamy zwierzętom przetrwać zimęW Filii nr 1 w mijającym tygodniu, odbywały się pogadanki dla uczniów klas 0-III szkoły podstawowej. Temat zajęć dotyczył pomocy udzielanej zwierzętom podczas zimy. Dzieci wysłuchały opowiadania "W zimowym lesie...", odpowiadały na pytania nawiązujące do przeczytanej treści oraz kolorowały ilustracje tematyczne.

Na spotkaniach wywiązywała się żywa dyskusja o sposobach pomocy głodnym i zziębniętym zwierzętom. Celem lekcji było zwrócenie uwagi dzieci na utrudnione życie zwierząt bezdomnych zimą, a także na istotę niesienia pomocy potrzebującym.