OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Filia nr 1 - Uroczyste rozstrzygniecie konkursu dla przedszkolaków "Ilustracje do baśni Charles'a Perrault "155 prac ze stalowowolskich przedszkoli wpłynęło na konkurs „Ilustracje do baśni Charles'a Perrault”. Konkurs zorganizowany został przez Filię nr 1 MBP im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli z okazji 390 rocznicy urodzin baśniopisarza. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku 6 lat, a jego główne cele to: przybliżenie twórczości Charles'a Perrault,  rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, inspirowanych pięknem literatury dziecięcej oraz rozwinięcie u dzieci fantazji i wyobraźni.

W skład komisji konkursowej weszli : przewodnicząca Ewa Kozioł – nauczyciel plastyk ze PS nr 3, Agnieszka Stan – plastyk/pracownik MBP w Stalowej Woli oraz Małgorzata Potocka – pracownik Filii 1 MBP w Stalowej Woli.
Wyłoniono 55 laureatów, których nagrodzono książkami, a dla wszystkich uczestników konkursu Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli ufundowała film  w kinie „Ballada” pt. „Pszczółka Maja- miodowe igrzyska”. Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej, która mieści się w Filii nr 1 przy ul. Staszica 14.