Spotkania z dobrą książką - W świątecznym nastroju z literaturą

Spotkania z dobrą książką  - W świątecznym nastroju z literaturą W dniu 11 grudnia w Filii nr 2 odbyło się spotkanie czytelnicze dla członków Parafialnego Klubu Seniora “Na Zatorzu”. Cykl „Spotkania z dobrą książką” jest okazją  do prezentowania dobrych czytadeł znanych lub mniej znanych pisarzy oraz do zapoznania się z książkami z różnych dziedzin życia i wiedzy o nim. Wtorkowe spotkanie przebiegało pod hasłem:  W świątecznym nastroju z literaturą.

Była to okazja do przypomnienia starych zwyczajów obchodzenia świąt Bożego Narodzenia na naszych terenach:  przynoszenie snopków, rzucanie słomą „za stręgierz” czy chodzenie „na śmiecie”. O nich to pisał w swojej książce „Z Sandomierskiej Puszczy” Franciszek Kotula.

Seniorzy zapoznali się także z innymi opracowaniami o tematyce bożonarodzeniowej dostępnymi w naszej filii. Zaprezentowane książki to m. in.: Z. Szymanderska – „Polska Wigilia”, „Potrawy i zwyczaje Bożego Narodzenia”, „Święta, święto i po świętach”, a także powieści: „Czas cudów czyli opowiadania pod jemiołą”, „Magiczny wieczór”, Cztery płatki śniegu”, „Świąteczne marzenia”.

Następne spotkanie czytelnicze dla seniorów z Klubu Parafialnego „Na Zatorzu” odbędzie się już w nowym roku.

Czerwiec 2019