Zimowe opowieści między regałami

Zimowe opowieści między regałamiO tym, że zimowy wypoczynek  spędzony w mieście nie musi myć nudny, przekonali się uczestniczy zajęć literacko- plastycznych przygotowanych przez Filię nr 2. W czasie ferii było u nas tłumnie i radośnie. Dzieci miały okazję wykazać się umiejętnościami kreatywnego myślenia oraz rozwijaniem swoich zdolności plastyczno-manualnych.

Podczas pierwszego tygodnia wycinaliśmy śnieżynki, choinki i bałwanki z papieru, malowaliśmy wymarzone zabawy na śniegu a na koniec wykonywaliśmy przepiękny zamek Królowej Śniegu. Nie zabrakło także głośnego czytania baśni i wierszy o zimie jak również rozwiązywania zagadek i rebusów związanych z tą tematyką. Drugi tydzień upłynął nam na tworzeniu lodowej krainy. Dzieci podczas prezentacji oraz głośnego czytania fragmentów książki “Anaruk chłopiec z Grenlandii”, poznawały ciekawostki dotyczące  Antarktydy i Arktyki oraz życia Eskimosów. Następnie wykonywaliśmy mieszkańców zimnych zakątków świata. Na ostatnich zajęciach pingwiny i niedźwiedzie polarne zostały umieszczone w krainie pełnej lodu. Dzieci świetnie się bawiły bez telefonu i komputera a przy okazji dowiedziały się ciekawych rzeczy. Dziękujemy za tak wielkie zainteresowanie i wspólną zabawę podczas ferii. Pozdrawiamy i do zobaczenia za rok!

Wrzesień 2019