Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Każdy jest wyjątkowy- zajęcia z elementami biblioterapii

Każdy jest wyjątkowy- zajęcia z elementami biblioterapiiMłodzież ze Szkoły Specjalnej w Stalowej Woli dnia 23 października wzięła udział w lekcji pt. ,,Każdy jest wyjątkowy”. Cykl zajęć z elementami biblioterapii tym razem podejmuje  temat samoakceptacji, który został podzielony na klika spotkań. Głównym tematem pierwszego spotkania było  budowanie poczucia własnej wartości , podnoszenie samooceny i poczucia bezpieczeństwa.

Młodzież uświadomiła sobie, że ma prawo być sobą w każdej sytuacji,  a poprzez czytany tekst oraz dyskusję, próbowała wypracować metody  radzenia sobie w   trudnych sytuacjach życiowych.  Punktem wyjścia było polubienie samego siebie mimo słabości i wad. Uczestnicy kolejno opowiadali historie swojego imienia, jakąś przygodę  z nim związaną, jakie zdrobnienia są przez nich lubiane. Na zakończenie dopisywaliśmy do pierwszych liter swojego imienia cechy charakteru , które najbardziej do nas pasują. Ochotnicy odczytywali swoje opisy, co podsumowało, że każdy z nas jest inny i to jest wspaniałe.