Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika31 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji na temat zasad korzystania z biblioteki, dbania o czysty i estetyczny wygląd książek oraz obowiązków czytelnika. Następnie pierwszaki zapoznali się z formalnościami związanymi z zapisem do wypożyczalni dla dzieci. Oprócz tego zwiedzili pozostałe agendy czyli czytelnię i wypożyczalnię dla dorosłych.

Kolejną częścią spotkania były zagadki i quizy dotyczące znanych przez dzieci bajek i baśni. Na zakończenie każdy uczeń musiał zdać test sprawdzający jego wiedzę o bibliotece i podpisać deklarację wzorowego czytelnika. Uroczyste ślubowanie zakończyło się wręczeniem zakładek i słodkiej niespodzianki.