OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

,,Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"- zajęcia z elementami biblioterapii

,,Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"- zajęcia z elementami biblioterapiiDnia 17 lutego odbyły się kolejne zajęcia z cyklu ,,Książka integruje -  zajęcia z elementami biblioterapii. Tym razem odwiedziły nas dwie klasy ze Szkoły Specjalnej nr 6 w Stalowej Woli.  Na tym spotkaniu kontynuowaliśmy rozpoczęty miesiąc temu temat o samoakceptacji. Zaczęliśmy od wysłuchania tekstu biblioterapeutycznego pt. ,,Brzydki miś”, który wprowadził nas do lekcji pt. ,,Jak polubić siebie”.

Po wysłuchaniu tekstu, dyskusja skierowana była jak rozpoznać , ze ktoś ma bogate wnętrze? Czy powinno oceniać  ludzi po wyglądzie? Co sprawia , że ja jestem wyjątkowy? Następnie poznawaliśmy swoje mocne strony, tym czym wyróżniamy się wśród innych. Na zakończenie wnioski wysunęły się same, znane nam z przysłowia: ,,Nie szata zdobi człowieka”. Główny cel czyli przekazanie młodzieży wzmocnienia pozytywnego - że każdy z nas jest inny ale wyjątkowy,  został osiągnięty. Na następnych zajęciach umocnimy nasze poczucie wartości poprzez skupienie się na naszych małych i dużych talentach.