Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Na wesoło o bezpieczeństwie w Internecie

Na wesoło o bezpieczeństwie w InternecieDnia 21 lutego filię nr 2 odwiedziła II klasa ze Szkoły Katolickiej w Stalowej Woli. Cały luty jest miesiącem poświęconym propagowaniu bezpieczeństwa w sieci, dlatego dzieci mogły poznać najważniejsze zasady z nim związane . Dlaczego bezpieczeństwo dzieci w Internecie jest takie ważne? Ponieważ Internet, jak każda ludzka aktywność, ma swoje dobre i złe strony i musimy mądrze z niego korzystać.

Jak to zrobić, próbowaliśmy odpowiedzieć w czasie zajęć. Dzieci podczas prezentacji poznały najważniejsze 4 zasady bezpiecznego korzystania z Internetu takie jak: - Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem,  - Nigdy nie podawaj osobom poznanym w Internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu informacji, - Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w Internecie, - Kiedy coś lub ktoś w Internecie cię przestraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej . Dowiedziały się co to jest Netykieta czyli jak kulturalnie zachować się przy komputerze. W czasie spotkania nie mogło zabraknąć wytłumaczenia kiedy zaczyna się uzależnienie od sieci i jak się przejawia. Oczywiście uczniowie chcieli porozmawiać na temat hejtu, który w dzisiejszych czasach jest wszechobecny i jak chronić się przed nim. Na zakończenie podpisywaliśmy umowę internetową, ze wszystkie zasady rozumiemy i będziemy się nimi kierować w sieci. Nie zabrakło rozsypywanek wyrazowych, puzzli oraz wypełniania profili internetowych z wymyślonym nickiem, aby na wesoło ugruntować zdobytą wiedzę.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech