Wieczór literacko-muzyczny

W dniu 9 lutego w Filii Nr 2 odbyło się spotkanie literacko – muzyczne poświęcone Ryszardowi Wojtowiczowi , zorganizowane przez Stowarzyszenie Literackie „Witryna”, przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

Ryszard  Wojtowicz to emerytowany polonista, recenzent i krytyk literacki wielu publikacji stalowowolskich autorów, laureat Nagrody Literackiej Miasta Stalowa Wola „Gałązka Sosny” /2001/. To również honorowy  członek Stowarzyszenia Literackiego „Witryna”.

Podczas czwartkowego spotkania członkowie „Witryny” przygotowali dla pana Ryszarda Wojtowicza literacko-muzyczną niespodziankę, z racji Jego 80 urodzin. W części literackiej uczestnicy spotkania zaprezentowali fragmenty recenzji wybranych publikacji stalowowolskich twórców, które napisał bohater wieczoru. Czytane teksty przeplatane były nutami muzyki. Utwory na skrzypce z akompaniamentem na pianinie zaprezentowały uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli : Agata Szozda, którą przygotowała pani Bożena Hałys oraz Maria Chmielowiec uczennica pani Renaty Rutkowskiej. Obu uczennicom na pianinie akompaniowała pani Elżbieta Mazurkiewicz.

Po części literacko-muzycznej uczestnicy odśpiewali wspólnie Sto Lat Jubilatowi oraz złożyli życzenia wraz z kwiatami i pamiątkowymi upominkami.

Pan Ryszard Wojtowicz wraz z małżonką nie kryli wzruszenia i  dziękując  zaznaczył, że praca dla ludzi słowa i kultury była zawsze dla Niego największą przyjemnością.

Wrzesień 2019