Światowy Dzień Wody w Filii nr 2

Zajęcia w dniach 14 i 15 marca z okazji  Światowego Dnia Wody rozpoczęły się głośnym czytaniem wiersza Bożeny Formy pt.”Ziemia”. Pogadanka i prezentacja pt.”Woda źródło życia”miały na celu kształtowanie wśród dzieci pozytywnych postaw dotyczących środowiska naturalnego i odpowiedzialności za jego stan. Uczniowie z klasy II i III z PSP nr 4 poznali informację o wodzie jako substancji chemicznej, jej wartości w życiu wszystkich organizmów żywych.

Dowiedzieli się jak wygląda obieg wody w przyrodzie oraz wymienili podstawowe zagrożenia wynikające z jej zanieczyszczania.
Podsumowaniem było wspólne stworzenie planu jej oszczędzania i zapobiegania dalszej degradacji środowiska wodnego. Praca w grupach związana uzupełnianiem przysłów o wodzie, dostarczyła im mnóstwa nowych wiadomości. Na zakończenie każde dziecko złożyło przysięgę przyjaciela przyrody głośno ślubując i odbijając symboliczną dłoń na drzewie.

Wrzesień 2019