Spotkania z dobrą książką – Czytamy poezję!

W dniu 21 marca w Filii nr 2 odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze dla członków Parafialnego Klubu Seniora „Na Zatorzu” z cyklu “Spotkania z dobrą książką”. W pierwszej części spotkania seniorzy wysłuchali  opowiadania  Sławomira Mrożka:  ”Łabędzie”, „Zakochany gajowy” oraz „Poezje” oraz esej pt. „Wielka zielona łąka”  z książki Romy Ligockiej ”Wolna miłość”. Zaprezentowano też książki Doroty Terakowskiej oraz Wiesława Myśliwskiego.

21 marca jest ustanowionym przez UNESCO w 1999 roku Światowym Dniem Poezji. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie".

Była więc też okazja do przypomnienia dorobku poetyckiego naszych polskich, zapomnianych czasami twórców, przeczytania kilkunastu wierszy  ulubionych poetów, takich jak: W. Szymborska, K.K. Baczyński, J. Tuwim, B. Leśmian, ks. J. Twardowski, A. Asnyk, I. Gałczyński czy Karol Wojtyła. Zaprezentowano również wiersze lokalnych twórców – wiersze córki Moniki z tomików: „Oparta o deszcz” i „Niedomknięte słowa” przeczytała pani M. Kusztal.

Uczestnicy podzielili się swoimi wrażeniami z ostatnio przeczytanych lektur. Spotkanie zakończyło się wypożyczeniem kolejnej partii książek oraz zaproszeniem na kwietniowe rozmowy o dziełach znanych i nieznanych.

Listopad 2019