Witaj wiosno !

Dnia 21 marca w Filii nr 2 odbyły się zajęcia z cyklu “ Tajemnice bajek i baśni zajęcia z elementami biblioterapii “. Tematem spotkania z klasą V ze Szkoły Specjalnej, było poznanie zmian zachodzących w przyrodzie wiosną. Zajęcia rozpoczęły się tekstem “O upartym bałwanku”, na przykładzie którego, wspólnie zastanawialiśmy się czy upartość i zawziętość to cechy pozytywne czy negatywne.

Przygody bałwanka, który w rezultacie stopniał czekając na wiosnę, uświadomiły dzieciom że nie zawsze warto być upartym za wszelką cenę. W dalszej części spotkania dzieci wysłuchały pogadanki o zwiastunach wiosny i dowiedziały się jakie zmiany zachodzą w przyrodzie w marcu. Na zakończenie dzieci poznały symbolikę Marzanny i obyczaj topienia jej w rzece a wspólnie wykonany plakat pt. “Pierwszy dzień wiosny “ ozdobił naszą czytelnię.

Listopad 2019