Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Filii nr 2

2 kwietnia w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza,  Hansa Christina Andersena, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Ten dzień ma na celu rozpowszechnianie oraz wspieranie czytania przez najmłodszych i dlatego był okazją do spotkania z dziećmi z przedszkola Ene Due Rabe. W pierwszej części  podczas pogadanki maluchy poznały różne rodzaje książek, ich zalety oraz zasady ich poszanowania.

Druga część rozpoczęła się prezentacją multimedialną pt.“Czy znasz tą baśń?” a następnie odbył się quiz o książce i bibliotece pt.” Tak czy Nie”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, które przeplatane było zabawami ruchowymi i zagadkami. Na zakończenie zaproponowano zabawę ze stemplami literowymi za pomocą których układały słowa i pisały swoją własną książkę.

Wrzesień 2019