Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będą czynne - od godz. 10:00 do 18:00.

Filie biblioteczne będą czynne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Wieczór z poezją Alicji Wojdyło

W dniu 6 kwietnia w Filii Nr 2 odbyła się prezentacja debiutanckiego tomiku poezji Alicji Katarzyny Wojdyło pt. „Strachy na wróble”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Literackie „Witryna”, przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

Alicja Wojdyło pochodzi ze Stalowej Woli. Jest absolwentką KUL na kierunku socjologii. Uczestniczyła w Warsztatach Literackich „WERS”, działających  nadal przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. Wiersze Alicji Wojdyło drukowane były na łamach tygodnika „Sztafeta” oraz publikowane w almanachu poetyckim Warsztatów Literackich „Wers” „Po kamykach dorastania”. Inspiracje do tworzenia tekstów odnajduje wokół siebie oraz w swoich zainteresowaniach i pasjach, a są nimi: film, książka, kultura Indii czy Azji. Poza tym, jak mówi o sobie: jest wielką fanką kawy, poezji Mickiewicza, Federico Garcii Lorki oraz poetów ukraińskich i muzyki z różnych stron świata.
Podczas spotkania w bibliotece wiersze z debiutanckiego tomiku zaprezentowali członkowie Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” : Agata Linek, Aleksandra Grzelak oraz Agnieszka Bulicz.
Uczestnicy poetyckiego wieczoru bardzo ciepło przyjęli wiersze poetki oraz określili je jako „pełne refleksji i wrażliwości” a „wątki życiowe w nich ujęte jako wspaniale opakowane. Może na pozór są dosłowne, ale przy głębszym ich poznaniu, można z nich wysnuć głębię i refleksję”.
Oprawa muzyczna przygotowana została przez Państwową Szkołę Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli. Wieczór swoim śpiewem uświetniła uczennica  Renaty Johnson-Wojtowicz – Joanna Herdzik, która przepięknie wykonała pieśni  G. Puccinniego, W. Mozarta oraz S.Rachmaninowa.  Na pianinie akompaniowała pani Monika Kuca.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech