Wieczór z poezją Alicji Wojdyło

W dniu 6 kwietnia w Filii Nr 2 odbyła się prezentacja debiutanckiego tomiku poezji Alicji Katarzyny Wojdyło pt. „Strachy na wróble”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Literackie „Witryna”, przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

Alicja Wojdyło pochodzi ze Stalowej Woli. Jest absolwentką KUL na kierunku socjologii. Uczestniczyła w Warsztatach Literackich „WERS”, działających  nadal przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. Wiersze Alicji Wojdyło drukowane były na łamach tygodnika „Sztafeta” oraz publikowane w almanachu poetyckim Warsztatów Literackich „Wers” „Po kamykach dorastania”. Inspiracje do tworzenia tekstów odnajduje wokół siebie oraz w swoich zainteresowaniach i pasjach, a są nimi: film, książka, kultura Indii czy Azji. Poza tym, jak mówi o sobie: jest wielką fanką kawy, poezji Mickiewicza, Federico Garcii Lorki oraz poetów ukraińskich i muzyki z różnych stron świata.
Podczas spotkania w bibliotece wiersze z debiutanckiego tomiku zaprezentowali członkowie Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” : Agata Linek, Aleksandra Grzelak oraz Agnieszka Bulicz.
Uczestnicy poetyckiego wieczoru bardzo ciepło przyjęli wiersze poetki oraz określili je jako „pełne refleksji i wrażliwości” a „wątki życiowe w nich ujęte jako wspaniale opakowane. Może na pozór są dosłowne, ale przy głębszym ich poznaniu, można z nich wysnuć głębię i refleksję”.
Oprawa muzyczna przygotowana została przez Państwową Szkołę Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli. Wieczór swoim śpiewem uświetniła uczennica  Renaty Johnson-Wojtowicz – Joanna Herdzik, która przepięknie wykonała pieśni  G. Puccinniego, W. Mozarta oraz S.Rachmaninowa.  Na pianinie akompaniowała pani Monika Kuca.

Wrzesień 2019