"Szlachetne zdrowie..."- Spotkania z dobrą książką

W dniu 25 kwietnia w Filii nr 2 odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze dla członków Parafialnego Klubu Seniora “Na Zatorzu”. Cykl ”Spotkania z dobrą książką” jest okazją do prezentowania zarówno dobrych czytadeł pisarzy znanych i mniej znanych jak i książek z innych dziedzin wiedzy. Podczas dzisiejszego spotkania tematem przewodnim było zdrowie. Uczestnicy Klubu Seniora zapoznali się z różnymi przewodnikami dotyczącymi zasad zdrowego żywienia, ziołolecznictwa, terapii czy sposobów zapobiegania chorobom.

Temat zdrowia bardzo często pojawia się w utworach literackich wielu pisarzy i poetów. Fragmenty wybranych utworów beletrystycznych zaprezentowano podczas spotkania. Pochodziły one z powieści : “Nad Niemnem”Elizy Orzeszkowej, “Potop” Henryka Sienkiewicza, “Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, “Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Przypomniano także niektóre fraszki Jana Kochanowskiego czy bajki Ignacego Krasickiego oraz znane przysłowia. Wizyta w bibliotece zakończyła się wypożyczaniem książek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zarówno polecane podczas spotkania poradniki medyczne i kulinarne jak i powieści obyczajowe Doroty Terakowskiej. Następne spotkanie czytelnicze zaplanowano na 9 maja a tematem przewodnim będzie “Bawmy się z literaturą”.

Październik 2019