Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będą czynne - od godz. 10:00 do 18:00.

Filie biblioteczne będą czynne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

"Szlachetne zdrowie..."- Spotkania z dobrą książką

W dniu 25 kwietnia w Filii nr 2 odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze dla członków Parafialnego Klubu Seniora “Na Zatorzu”. Cykl ”Spotkania z dobrą książką” jest okazją do prezentowania zarówno dobrych czytadeł pisarzy znanych i mniej znanych jak i książek z innych dziedzin wiedzy. Podczas dzisiejszego spotkania tematem przewodnim było zdrowie. Uczestnicy Klubu Seniora zapoznali się z różnymi przewodnikami dotyczącymi zasad zdrowego żywienia, ziołolecznictwa, terapii czy sposobów zapobiegania chorobom.

Temat zdrowia bardzo często pojawia się w utworach literackich wielu pisarzy i poetów. Fragmenty wybranych utworów beletrystycznych zaprezentowano podczas spotkania. Pochodziły one z powieści : “Nad Niemnem”Elizy Orzeszkowej, “Potop” Henryka Sienkiewicza, “Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, “Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Przypomniano także niektóre fraszki Jana Kochanowskiego czy bajki Ignacego Krasickiego oraz znane przysłowia. Wizyta w bibliotece zakończyła się wypożyczaniem książek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zarówno polecane podczas spotkania poradniki medyczne i kulinarne jak i powieści obyczajowe Doroty Terakowskiej. Następne spotkanie czytelnicze zaplanowano na 9 maja a tematem przewodnim będzie “Bawmy się z literaturą”.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech