Bawmy się z literaturą – Spotkania z dobrą książką

W dniu 9 maja w Filii nr 2 odbyło się spotkanie czytelnicze dla członków Parafialnego Klubu Seniora “Na Zatorzu”. Cykl ”Spotkania z dobrą książką” jest okazją do prezentowania zarówno dobrych czytadeł pisarzy znanych i mniej znanych jak i książek z innych dziedzin wiedzy. Hasło wtorkowego spotkania, które zorganizowano w ramach Tygodnia Bibliotek, brzmiało „Bawmy się z literaturą”.

Uczestnicy Klubu Seniora rozwiązywali literackie rebusy i krzyżówki, dopasowywali bohaterów literackich do tytułów dzieł, zmierzyli się z quizem w którym należało uzupełnić przysłowia, wskazać kto jest autorem wskazanych dzieł lub z jakich książek pochodzą cytaty. I choć nie wszystkie zadania okazały się proste, seniorzy poradzili sobie z nimi znakomicie.
Następne spotkanie czytelnicze odbędzie się w czerwcu  a tematem przewodnim będzie “Literatura na letnie dni”.

Październik 2019