Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Wieczór autorski Krzysztofa Kwasiżura

18 maja w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wieczór autorski  Krzysztofa Kwasiżura, poety prozaika, krytyka literackiego, redaktora naczelnego „Przemyskiej Loży Literackiej”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Literackie „Witryna”, przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

Wieczór autorski rozpoczął krótki koncert muzyczny w wykonaniu Zespołu Kameralnego z PSM w Stalowej Woli, w składzie: Bartłomiej Maślach i Karol Wereski (saksofon) oraz Błażej Mokrzak (pianino), przygotowanego  przez  pana Daniela Rogowskiego.

Podczas spotkania w bibliotece wiersze z tomików: „Teksty najprostsze”, „Tak po prostu” i „Niebieski” zaprezentowali członkowie Stowarzyszenia Literackiego „Witryna”: Agata Linek,  Agnieszka Bulicz oraz sam autor, który przeczytał dwa debiutanckie, niepublikowane  jeszcze wiersze: „Wołyń 43” oraz „Ołtarz mój”.

Uczestnicy poetyckiego wieczoru bardzo ciepło przyjęli wiersze poety oraz określili je jako „pełne refleksji i wrażliwości”.  Sam autor nie ukrywał, że teksty w tomiku „Teksty najprostsze”, który określił jako „Czarny”.  - Pochodzą z najtrudniejszego okresu życia człowieka, który przeżył traumę, tragedię. Ale są też piękne rzeczy i warte je zobaczyć. Tomik „Biały”  („Tak po prostu”), wycelowany jest w czytelnika, który nie boi się odkrywać prawdy o sobie. Natomiast „Niebieski” adresowany jest do artystów czyli pisarzy, poetów, malarzy. Artysta, jak go rozumiał św. Augustyn: „Każdy , kto wkłada umiejętności w swoją pracę jest rzemieślnikiem. Każdy kto wkłada umiejętności i serce w pracę jest artystą” – podkreślił autor.

Wieczór zakończył koncert  uczennic PSM im. I. J. Paderewskiego w Stalowej, przygotowanych przez panią Bożenę Hałys, które wykonały utwory na skrzypce, przy akompaniamencie pani Elżbiety Mazurkiewicz.

Krzysztof Kwasiżur urodził się w 1973 r. w Przemyślu. Mieszka pod w Furmanach pod Sandomierzem. Poeta młodego pokolenia, prozaik, krytyk literacki (specjalizacja – poezja polska), felietonista i autor tekstów wielu piosenek. Jego nazwisko znalazło się w Antologii Poetów Polskich 2016. Studiował socjologię w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Uprawiana twórczość: poezja, miniatura (opowiadanie), esej, felieton, recenzja. Współpracuje na stałe z tygodnikiem artystycznym „Pisarze.pl”,  drukowany bywa również w „Krytyce Literackiej”, i „Własnym głosem” – warszawskim miesięczniku kulturalnym. Autor i reżyser wielu wydarzeń kulturalnych, spotkań poetyckich w całej Polsce, członek RSTK w Przemyślu, członek Rady Artystycznej Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Przemyślu, Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego RSTK Przemyśl.

Członek grupy poetyckiej Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Debiut prasowy  w „Głos znad Sanu” (2008), debiut książkowy – „Teksty najprostsze”(2010).

Krzysztof Kwasiżur jest autorem czterech tomików i zbiorów poezji, z których jeden – „Niebieski” został w całości przetłumaczony na język rosyjski a także wielu publikacji w czasopismach społeczno-kulturalnych i literackich. Jest także autorem tekstów piosenek.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech